14:42
Міжнародний день рідної мови

     21 лютого представники всіх націй і народностей  відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.
За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько шести тисяч мов. На жаль, майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат тисячолітньої еволюції кожного етносу. Без мови, самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

     Відзначили це свято і в нашій школі. Вчителем  – мовником  була проведена тематична година, присвячена Міжнародному дню рідної мови. Лунали вірші Кобзаря, прислів`я, приказки про мову.  Учні 10 класу  написали « Диктант єдності». 
Бібліотекар Лінська Т.В. розповіла дітям про те, що кожен народ повинен учити, любити й шанувати рідну мову. Міжнародний день рідної мови закликає захищати всі мови, навіть ті, якими розмовляють малочисельні народи.

Переглядів: 105 | Додав: привіт | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0